Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/sym.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Podróżowanie kamperem po Europie | Tani samochód turystyczny typu kamper

Turystyka karawaningowa w Europie

Ucieczka od szarej codzienności, cisza, spokój to codzienne marzenie większości z nas. Pragniemy uciec, jak najdalej od uciążliwego szumu miast i ciągłego zamieszania w pracy, a także pogoni za sławą i pieniądzem. Dlatego coraz więcej ludzi zaczyna się interesować bardziej aktywnymi formami wypoczynku. Fantastycznym rozwiązaniem dla każdego, kto chce na jakiś czas wszystko zostawić i wyruszyć w nieznane, jest karawaning.

Możemy wybrać się w długą podróż zarówno po naszej pięknej ojczyźnie, gdzie zapewne znajdziemy wiele interesujących miejsc, które są godne odwiedzenia i zobaczenia. Albo możemy się zdecydować na bardziej ekstrawaganckie wakacje, czyli caravaning po Europie. Wielu odwiecznych podróżników z czystym sumieniem potrafi polecić nam najciekawsze miejsca , które warto zobaczyć na Starym Kontynencie, poza granicami naszego państwa. Istnieje także dużo stron internetowych, na których podróżnicy wymieniają się między sobą informacjami o takich miejscach i gdzie możemy sprawdzić, czy tak naprawdę warto tam się pojawić.

Szczególnie polecane są miasta w państwach znajdujące się niedaleko naszej granicy, ponieważ podróż do nich pozwala na poznanie nowej kultury, zobaczenie niezwykłych krajobrazów i wyrwanie się z kraju, bez konieczności brania długiego urlopu w pracy, gdyż można się tam udać nawet na krótki pobyt weekendowy.

Pierwszym naszym celem może być „miasto o stu wieżach”, czyli czeska Praga, gdzie znajduje się niesamowita mieszanka niezwykłych zabytków różnych epok i naprawdę każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego. Zachwyci ono zwłaszcza nietypowym połączeniem współczesności z przeszłością. Kolejnym, warty odwiedzenia miejscem jest duński Egeskov, w którym znajduje się jedyny, zachowany w doskonałym stanie, renesansowy zamek na wodzie.

Jeśli chcemy zobaczyć fantastyczne i nieco inne niż w Polsce, krajobrazy warto udać się nieco dalej – w rejony północnozachodniej Francji, gdzie zachwyci nas cały rejon Doliny Loary. W daleka podróż możemy również udać się w południową część Europy, czyli do słonecznych Włoch i Portugalii, które zachwyca nas swym gorącym, śródziemnomorskim klimatem i niezwykłymi widokami. Zimnymi wiatrami i deszczową pogodą przywita nas Wielka Brytania, która również posiada wiele miejsc kempingowych zachęcających do zatrzymania się i przenocowania.