Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/sym.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Aktywny wypoczynek na campingach | Tani samochód turystyczny typu kamper

Karawaning w Polsce

W dzisiejszych czasach, wszyscy ciągle gdzieś się spieszymy, gdy na wszystko wciąż brakuje czasu, a także, kiedy tak rzadko mamy wolna chwilę dla bliskich oraz by zrelaksować się i odpocząć. Aby zachować równowagę psychiczną, poszukujemy czegoś nowego, co pozwoli oderwać się od rzeczywistości. Pragniemy jak najdalej uciec od wszystkich problemów oraz móc w ciszy i spokoju obcować z dzika i nienaruszoną przez cywilizację, naturą.

Od dawna starają się tak robić członkowie  społeczeństwa na zachodzie Europy, którzy już dawno wpadli w błędne koło, jakim jest ciągła pogoń za sławą, karierą oraz pieniądzem, a teraz ciągle poszukują spokoju i oderwania od wszystkich problemów współczesnego świata. Idealnym rozwiązaniem dla takich osób okazuje się długa podróż w nieznane, pośród najbliższych przyjaciół, która da wytchnienie, a jednocześnie dostarczy nowych nieznanych wcześniej atrakcji oraz niezwykłych emocji.

W Polsce również coraz częściej poszukujemy ciszy i spokoju z dala od uciążliwego, miejskiego szumu i ruchu. Fantastycznym pomysłem na wakacje okazuje się karawaning, czyli aktywna forma turystyki polegająca na dalekiej podróży z przyczepą kempingową lub kamperem wyposażona we wszelkiego rodzaju udogodnienia.

Początki karawaningu w Polsce sięgają już połowy dwudziestego wieku, kiedy to podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich można było obejrzeć prototypy samochodowych przyczep turystycznych zaprezentowanych przez Fabrykę Samochodów Osobowych w Lublinie. Były to pierwsze takie przyczepy w Polsce. Prezentowały się dosyć nowocześnie, jak na tamtejsze czasy. Mieściły niewiele osób, bo tylko trzy. Jednak produkcja obu, zarówno „Biedronki” jak i „przyczepy kempingowe „Trampa” niestety nie ruszyła pełna parą, ponieważ ich ceny dla biednego, polskiego społeczeństwa były zbyt wygórowane. I tak, co jakiś czas podejmowano próby produkcji podobnych przyczep kempingowych, jednak wciąż nie miały one wystarczającego zbytu, aby przetrwać. Przełomowym okresem okazały się lata siedemdziesiąte, kiedy na masową skalę ruszyła produkcja przyczepy „N-126” w późniejszym okresie dosyć często zamawianych przez naszych zachodnich sąsiadów z powodu wysokiej jakości wykonania oraz nowoczesnego wyglądu. Przyczepa ta była wielokrotnie ulepszana i unowocześniana.

W Polsce mamy także wiele kempingów, gdzie można swobodnie przenocować i odpocząć po ciężkim dniu w podróży.