Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/sym.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Mapa kempingów w Polsce | Tani samochód turystyczny typu kamper

Lista – polskie miejsca kempingowe i pola namiotowe

Wyruszając w wielką podróż swoją lub wynajętą przyczepą kempingową albo kamperem, pragniemy zwiedzić nowe miejsca, poznawać zwyczaje innych rejonów Polski i Europy, a przede wszystkim wypocząć oraz wyrwać się od wszystkich problemów dzisiejszego świata i w niczym nie zmąconym spokoju, zrelaksować się na łonie natury z dala od współczesnej cywilizacji.

Można zdecydować się na wycieczkę, która będzie zupełnie spontaniczna i podczas której nie będziemy niczego wcześniej planować ani przewidywać. Jednak nie jest to całkowicie wykonalne, gdyż takim pojazdem nie możemy zatrzymać się w każdym miejscu, w którym nam odpowiada. Należy wcześniej zorientować się, gdzie znajdują się najbliższe pola kempingowe, a także czy w czasie, kiedy tam przybędziemy będzie jeszcze jakieś wolne miejsce parkingowe dla naszego pojazdu.

Przeważnie w każdym większym ośrodku turystycznym znajdziemy takie pola, ponieważ coraz częściej ludzie wybierają tą oryginalną i jeszcze dość niepopularną w Polsce, formę wypoczynku.

W Polsce również coraz częściej możemy napotkać na swej drodze pola kempingowe, na których można zatrzymać się swoim amperem albo przyczepa kempingową i w spokoju spędzić noc. Zazwyczaj dorównują one już standardom podobnym do tych europejskich. A więc podczas pobytu w takim miejscu możemy po uiszczeniu odpowiedniej opłaty turystycznej, zaparkować oraz spędzić noc w swoim pojeździe, a także skorzystać z kompleksów sanitarnych, czyli wziąć prysznic, skorzystać z toalety, jak również uzupełnić wszystkie zapasy – zarówno żywnościowe jak i przemysłowe. Na takich kempingach skorzystać można również z bogatej oferty wypoczynkowej i rozrywkowej – znajdują się tam place zabaw dla dzieci, piaskownice, a czasami nawet baseny oraz kawiarnie i bary. Na większych obszarowo postojach, będziemy mogli wybrać się na przechadzkę do przyległego parku i tam w spokoju poobcować z dziką naturą albo wyprowadzić pieska na zasłużony spacer po długiej drodze.

Wszystkie te elementy powodują, że podróż staje się przyjemniejsza, ale również coraz nowocześniejsze wyposażenie kempingów, sprawią, że nasza podróż nie będzie już takim całkowitym oderwaniem od cywilizacji. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby noc spędzona z dala od pozostałych podróżników w lesie, jednak przepisy tego zabraniają. I chodzi także o zachowanie pewnego porządku i bezpieczeństwa.