Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xkp/public_html/sym.com.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Tanie akcesoria, ekwipunek i sprzęt do przyczep i kamperów | Tani samochód turystyczny typu kamper

Wyposażenie kampera – fabryczne i dodatkowe

Karawaning to cudowny sposób spędzenia wolnego czasu z dala od ruchliwych ulic miejskich, zorganizowanych i skrupulatnie zaplanowanych wycieczek, jednak w zgodzie z naturą i własnym zegarem biologicznym. Decydując się na wielką podróż w nieznane z wykorzystaniem kampera, musimy zdecydować się, jak bardzo chcemy oderwać się od współczesnej cywilizacji. Czy standardy spełniane przez pojazd powinny być wysokie, czyli jego wyposażenie będzie bogate i obfitujące we wszelkie możliwe udogodnienia, czy też standard życia w naszym kamperze, będzie bliższy nocom spędzonym w namiocie niż w eleganckim hotelu.

W skład standardowego wyposażenia kampera wchodzą przede wszystkim wymagane polskim prawem pasy bezpieczeństwa dla każdego podróżującego, radiomagnetofon (czasami CD), system wentylujący wnętrze pojazdu turystycznego (albo klimatyzacja), postojowe oświetlenie, wewnętrzne rolety, stoliczek, okna, które można uchylać, prysznic oraz toaletę ( z komorą sanitarną), zbiornik zawierający wodę (jego zawartość średnio wystarcza na 5 dni), prąd, gaz, kuchenkę, lodówkę, zlew z możliwością nalania ciepłej oraz zimnej wody, a także wszelkiego rodzaju schowki i szafki na ubrania.

Poza tymi podstawowymi elementami, jakie obecnie znajdują się już w prawie każdym dostępnym na naszym rynku kamperze, możemy również znaleźć takie z nadprogramowym, luksusowym wyposażeniem, za które oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić. A są to: telewizor z anteną satelitarną, nawigacja satelitarna, agregat prądotwórczy, markiza oraz kotary boczne, a także dodatkowy, dachowy bagażnik na rowery.

Jednak czy do pełnego relaksu na łonie natury rzeczywiści te wszystkie niestandardowe elementy wyposażenia będą nam koniecznie potrzebne, sami musimy zadecydować. Ponieważ jeżeli już wybierzemy takie udogodnienia to czy faktycznie będziemy tak blisko świata zwierząt i roślin, jak tego pierwotnie chcieliśmy? Czy naprawdę są one nam tak niezbędne, aby móc w pełni wypocząć od cywilizacji? Czasami może się okazać, że niepotrzebnie zapłacimy za coś z czego nie skorzystam przez całą naszą podróż, bo zdobywanie nowych miejsc tak nas wciągnie, że zapomnimy o codziennym rytuale sprawdzenia informacji z kraju i świata, a pogrążymy się w wymyślaniu nowej trasy podróży i wyszukiwaniu najbliższego, wolnego kempingu.

Dodaj komentarz